Na internetu jsme chvilku, a nemáme tolik hodnocení na heurece, ale jinak se prodeji, montáži a servisu věnujeme více než 20 let.

ATMOS AC 25 S Zplynovací kotel na uhlí

Neohodnoceno
Značka: Atmos
72 600 Kč –20 %
ATMOS AC 25 S Zplynovací kotel na uhlí
72 600 Kč –20 % 58 080 Kč
Skladem u dodavatele

Zplynovací kotle na hnědouhelné brikety a černé uhlí jsou konstruovány pro spalování hnědouhelných briket a černého uhlí na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru,  který odsává spaliny z kotle.

Detailní informace

Poradenství
Poradenství
Poradíme s výběrem a financováním
Ověřená společnost
Ověřená společnost
Jsme na trhu již od roku 1992
Prodej ověřených značek
Prodej ověřených značek
Prodáváme jen značky na které je spoleh

Detailní popis produktu

Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný nerezový otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování paliva a snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín. Primární a sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu pro dosažení vysoké účinnosti a kvalitního spalování

Předepsaným palivem jsou hnědouhelné brikety o výhřevnosti 19 - 23 MJ.kg-1 a kvalitní černé uhlí OŘECH 1 o výhřevnosti 20 - 30 MJ.kg-1.

 

Výhody zplynovacích kotlů ATMOS na hnědouhelné brikety a černé uhlí

 

  • Velký zásobník paliva- dlouhá doba hoření
  • Vysoká účinnost - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu
  • Ekologické spalování- kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 5, EKODESIGN 2015/1189
  • Odtahový ventilátor- bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře
  • Chladící smyčka proti přetopení – bez rizika poškození kotle
  • Automatické vypnutí kotle po dohoření paliva– spalinový termostat
  • Pohodlné vybírání popela– velký keramický spalovací prostor pro popel
  • Snadné čištění - (AC35S kotel s trubkovnicí)
  • Malé rozměry a nízká hmotnost
  • Vysoká kvalita

 

Regulace kotlů

Elektromechanická - regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80 - 90 °C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku. Nastavení regulátoru výkonu je nutno věnovat zvýšenou pozornost, poněvadž regulátor kromě regulace výkonu plní další důležitou funkci, že zajišťuje kotel proti přetopení. Kotel je dále vybaven regulačním termostatem umístěným na panelu kotle, který ovládá ventilátor dle nastavené výstupní teploty (80 - 85 °C). Na regulačním termostatu by měla být nastavena teplota o 5 °C nižší než na regulátoru tahu FR 124.

Kotle jsou navíc vybaveny spalinovým termostatem, který slouží k vypnutí odtahového ventilátoru po dohoření paliva. Kotle pracují na snížený výkon do 70 % jmenovitého výkonu i bez ventilátoru.

Každý kotel je možné vybavit u zákazníka elektronickou regulací ATMOS ACD 01 pro řízení celého topného systému v závislosti na venkovní teplotě, pokojové teplotě a čase. Tato regulace je schopna řídit i samotný kotel s ventilátorem s mnoha dalšími funkcemi.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotle na tuhá paliva
Výrobce: Atmos
Výkon kotle: 26 kW
Emisní třída: 5
Typ paliva: Černé uhlí, dřevo
Hmotnost: 297 kg
Průměr odkouření: Ø 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1185x675x758 mm
Délka dřeva: 330 mm