Na internetu jsme chvilku, a nemáme tolik hodnocení na heurece, ale jinak se prodeji, montáži a servisu věnujeme více než 20 let.

ATMOS DC 25 S Zplynovací kotel na dřevo s elektronickou regulací

Nová zelená úsporám
Neohodnoceno
Značka: Atmos
94 900 Kč –20 %
ATMOS DC 25 S Zplynovací kotel na dřevo s elektronickou regulací
94 900 Kč –20 % 75 920 Kč
Skladem u dodavatele

Ekologické zplynovací kotle na kusové dřevo jsou konstruovány pro spalování dřeva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle, nebo s použitím tlačného ventilátoru, který vhání spalovací vzduch do kotle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 3 až 8 mm. Tvoří je násypka paliva (6 mm) , která je ve spodní části opatřena zplynovací tryskou s podélným otvorem pro průchod spalin a plynů. Dohořívací prostor pod ní je opatřen keramickými tvarovkami pro ideální vyhoření všech spalitelných látek s vysokou účinností při ekologicky šetrném spalování. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Výhody zplynovacích kotlů na kusové dřevo ATMOS

 • Možnost spalovat velké kusy dřeva (kusové dřevo)
 • Velký zásobník paliva- dlouhá doba hoření
 • Vysoká účinnost 85 až 90 %podle typu - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu
 • Ekologické spalování- kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5, EKODESIGN 2015/1189Zplynovací kotel na dřevo
 • Odtahový ventilátor- bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře
 • Chladící smyčka proti přetopení– bez rizika poškození kotle
 • Automatické vypnutí kotle po dohoření paliva– spalinový termostat
 • Pohodlné vybírání popela– velký keramický spalovací prostor pro popel (u dřeva vybíráme jednou za týden)
 • Kotel bez trubkovnice- snazší čištění
 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Vysoká kvalita

           

Životní prostředí

Obrácené spalování, předehřátý spalovací vzduch a keramický spalovací prostor umožňují prakticky dokonalé spalování s minimem škodlivých exhalací. Kotle proto splňují limity pro udělení známky Ekologicky šetrný výrobek směrnice MŽP ČR. Kotle jsou dle ČSN EN 303-5 zařazeny do třídy 4 a 5 (Ekodesign) a proto je na ně poskytována dotace ze Státního Fondu životního prostředí (Kotlíkové dotace).

 

Instalace

Zplynovací kotle na dřevo ATMOS musí být zapojeny s LADDOMATEM 22 nebo termoregulačním ventilem  (trojcestným ventilem ovládaným servopohonem v případě použití elektronické regulace ACD 01/03/04) pro docílení minimální teploty vratné vody do kotle 65 °C. Výstupní teplota kotle musí být trvale udržována v rozsahu 80 - 90 °C.
Všechny kotle jsou dodávány v základním provedení s chladící smyčkou proti přetopení. Doporučujeme instalovat kotle s akumulačními nádržemi, které nám sníží spotřebu paliva a zvýší komfort vytápění.

 

Regulace kotlů

Ekvitermní regulace je vybavena funkcemi pro řízení provozu kotle (odtahového ventilátoru), čerpadla v kotlovém okruhu, tří, čtyř, dvou topných okruhů, ohřevu TUV a řízení solárního ohřevu.


Kotle jsou z výroby vybaveny všemi potřebnými čidly. Sada čidel ACD 04/ACD 01 pro řízení otopného systému a navíc čidlo teploty spalin pro ovládání provozu kotle.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotle na tuhá paliva
Výrobce: Atmos
Výkon kotle: 25 kW
Emisní třída: 5
Typ paliva: Palivové dřevo
Hmotnost: 326 kg
Průměr odkouření: Ø 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1180x675x959 mm
Délka dřeva: 530 mm