Na internetu jsme chvilku, a nemáme tolik hodnocení na heurece, ale jinak se prodeji, montáži a servisu věnujeme více než 20 let.

Zelená úsporám

Je tu nová vlna Kotlíkových dotací. Ministerstvo životního prostředí připravilo štědrou podporu z EU fondů prostřednictvím kotlíkových dotací také pro ty, kteří nebudou mít na výměnu dostatek financí z důvodu nižších příjmů. Státní fond životního prostředí ČR zahájil v rámci dotačního titulu Kotlíkové dotace příjem žádostí o dotace. V Jihočeském kraji byl příjem žádostí zahájen 6.6.2022. Jde poslední šanci veřejnosti získat prostředky na nový ekologický zdroj tepla před budoucím zákazem provozu starých kotlů. Od 1. září 2024 bude podle zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 povoleno používat kotle pouze 3. a vyšší emisní třídy podle ČSN EN 303-5. Provoz zastaralých kotlů bude brzy zakázán a bude nutné je vyměnit za nové ekologické zdroje vytápění. Pro domácnosti s nižším příjmem, jako jsou třeba samoživitelé nebo senioři, je vyhrazena částka 5 mld. Kč, což představuje přibližně 50 000 vyměněných kotlů. Dotace bude v tomto případě 95 % způsobilých výdajů.

O kolik se hraje?

Při přechodu na tepelné čerpadlo až 180 000 Kč. Takže při výměně starého neekologického kotle za nový plynový kondenzační kotel až 100 000 Kč.

Nyní nepotřebujete mít na kontě desítky tisíc, stát vám je dá předem. Kraje mají povinnost umožnit žadatelům poskytnutí zálohy ve výši minimálně 60 % z dotace. Záloha bude žadateli uvolněna na základě zálohové faktury vystavené dodavatelem; po dokončení a doložení realizace výměny kotle bude zbylá částka uvolněna na základě doložení všech potřebných dokladů. Způsobilé jsou výdaje na: stavební práce, dodávky a služby související s realizací, včetně úpravy spalinové cesty, rekonstrukce otopné soustavy, na akumulační nádoby/kombinovaný bojler, zkoušky nebo testy na uvedení zdroje k užívání a projektová dokumentace.

Jak se k dotaci dostat? Jak na ni dosáhnout a neprodělat a nestrávit jejím zařizováním všechen volný čas? My naprosto rozumíme tomu, že ne každý je schopen to vše zařídit a jsme ochotni Vám pomoci a celým procesem Vás provést krok za krokem. Neváhejte se na nás obrátit. V administraci dotací jsme velmi úspěšní, letos máme stoprocentní úspěšnost. Při vyřizování dotací jsme pomohli desítkám klientů a pevně věříme, že další peníze čekají na Vás. Pomůžeme Vám samozřejmě také s výběrem nového zdroje tepla, jeho instalací a vyřídíme likvidaci starého kotle. Využijte vhodné doby a svezte se na vlně kotlíkových dotací. Nenechte peníze ležet ladem… Až 180 000 Kč, které mohou pomoci šetřit životní prostřední i Vaši peněženku.

Neváhejte. Využijte štědrost ČR a EU dokud je čas. Vzhledem k nedostatku tepelných čerpadel u výrobců a k délce dodacích lhůt není radno otálet. Pokud se rozhodnete, že situaci budete chtít řešit až na podzim, může být pozdě, a zjistíte, že topnou sezónu nestihnete.

Buďte mezi prvními šťastnými a volejte +420 603 872 023 a nezávazně se informujte.

Tým Kotle-Čerpadla.cz